چهارشنبه , 15 مرداد 1399
آموزش وردپرس

استاندار گلستان: تولید گلستان فاقد زیرساخت لازم برای ایجاد ارزش افزوده است.

، حسن صادقلو، ظهر چهارشنبه در همایش معرفی ظرفیت‌های اینچه‌برون در کریدور ریلی ایران- ترکمنستان- قزاقستان اظهار کرد: راه‌آهن استان گلستان در میدان عمل تاکنون خوب فعالیت کرده است اما جای کار بیشتری نیز دارد.

وی افزود: اگر به‌ویژه با ترکمنستان و قزاقستان هم‌تراز نشویم ظرفیتی که هزینه شده است به هدر می‌رود، یکی از مشکلات ما نبود یک اندام هم‌تراز باارزش است و این ناهمگونی در آینده نامطلوب است.

صادقلو گفت: یکی از مؤلفه‌های ظرفیت، ظرفیت درون کشوری است، ظرفیت‌های بین‌المللی نیز باید اهم و مهم شده و بر اساس اولویت‌ها به آن پرداخته شود.

به گفته وی، استان گلستان دارای ظرفیت‌های بالقوه و اساسی است و یک برش منطقه‌ای به همراه استان‌های هم‌جوار باید در راستای ارزش‌افزوده مستند شود و این مأموریت اتاق بازرگانی است.

صادقلو اظهار کرد: ایجاد ارزش‌افزوده باید به‌عنوان اراده ما قرار گیرد و ضمن اینکه ما زیرساخت‌هایی را برای ایجاد ارزش‌افزوده ایجاد می‌کنیم در کشورهای همسایه نیز باید ایجاد شود.

وی تأکید کرد: نباید تنها به بار و آسیای میانه فکر کرد بلکه این کریدور خط انتقال به روسیه و چین است.

صادقلو با تاکید بر این که باید در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام کرد، تصریح کرد: یکی از مسائل مهم وصل شدن خط ریلی اینچه‌برون به شاهرود و بعد بندرعباس است و مطالعات این حوزه نیز باید انجام شود.

وی اظهار کرد: مسافری شدن خط ریلی گرگان- اینچه‌برون نیز مسئله مهمی است و باید ظرفیت‌سازی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.