جمعه , 14 آذر 1399
آموزش وردپرس

امام جمعه گرگان: وحدت، تاکتیک سیاسی نیست

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان، در خطبه های نماز جمعه نوزدهم دیماه این شهر افزود: از آیات قرآن، احادیث، روایات و سیره معصومین، اینگونه استنباط می شود که وحدت یک تکلیف دینی است و تاکتیک سیاسی به شمار نمی رود. وی خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) با اینکه اعتقاد داشت بعد از رحلت نبی مکرم اسلام (ص)، حق وی ضایع را کرده اند، اما جایی که احساس می کرد، دستان پشت پرده، خواهان بر هم زدن وحدت امت اسلامی هستند، در برابر دشمنان اسلامی ایستادگی می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: همه مسلمانان به دنبال اجرای دستورات پروردگار و پیامبر اسلام (ص) هستند، یعنی همه آنها پیرو رسول و فرستاده الهی محسوب می شوند، اما عده ای مانند داعشی ها، با اعمال خود، از پیامبر (ص) دور می شوند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در قرآن آمده است، کسانی که پیرو پیامبر گرامی اسلام هستند، در مقابل کفار، استادگی کرده و با خودشان به مهربان رفتار می کنند.

به گفته وی، افتخار می کنیم، پیرو پیامبری هستیم که دین او کاملترین ادیان آسمانی است و درس انسان سازی و زندگی در سایه مکتب اسلام را به روشنی برای ما تبیین کرد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، شناخت آموزه ها و عمل به آنها را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و گفت: شناخت بدون و عمل بدون شناخت، ناقص است و نمی توانند انسان را به سرمنزل مقصود برسانند.

آیت الله نورمفیدی با قرائت حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: پیامبر (ص) در این حدیث، ویژگی های انسانی که بیشتر از همه در قیامت به او نزدیک است را بیان کرده است.

وی، صداقت، امانتدای، وفای به عهد، خلق خوب و نزدیک بودن با مردم را ویژگی های مدنظر رسول مکرم اسلام (ص) بیان کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.